Spotkanie na Białołęce - procedury ewakuacji

Spotkanie na Białołęce - procedury ewakuacji. Fot. BBiZK

W dniu 26 czerwca br. w Urzędzie Dzielnicy Białołęka odbyło się spotkanie podsumowujące działania białołęckich placówek oświatowych w obszarze realizacji procedury ewakuacji w 2018r.

W debacie zorganizowanej przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Białołęka, uczestniczyli przedstawiciele publicznych i niepublicznych szkół i przedszkoli, reprezentanci Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Białołęka, Komisariatu Policji Warszawa Białołęka, i Państwowej Straży Pożarnej - JRG nr 10. W spotkaniu brały udział również Pani Anna Majchrzak oraz Izabela Ziątek - Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Białołęka.

Głównym tematem spotkania była informacja oraz wymiana poglądów z zakresu praktycznych aspektów ewakuacji. Zaprezentowano materiały dotyczące jej prowadzenia. Kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Białołęka oraz obecni na spotkaniu przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i Policji podzielili się z uczestnikami spostrzeżeniami i wnioskami wynikającymi z obserwacji ewakuacji próbnych oraz realizowanych w związku z faktycznym wystąpieniem zagrożenia, jakie miały miejsce w ubiegłym roku. Uczestnikom zaprezentowano również film pt. „Pożar” - zrealizowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.