null

Spotkanie o bezpieczeństwie nad wodą na Mokotowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Policjant wraz z przedstawicielem delegatury BBiZK omawiają z uczniami bezpieczne zasady zachowania nad wodą.
Dzieci z podstawówki na spotkaniu z policjantem. Fot. BBiZK

W dniu 17 sierpnia br. w Punkcie Zagospodarowania Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży (działający przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Mokotów) w świetlicy środowiskowej odbyło się spotkanie z dziećmi klas 1 i 3 szkoły podstawowej poświęcone „Bezpieczeństwu nad wodą”.

Spotkanie przeprowadzili przedstawiciel delegatury BBiZK w Dzielnicy Mokotów i przedstawiciel Wydziału Prewencji KRP - Warszawa II aspirant sztabowy pan Jacek Spociński.

Przedstawiono uczniom zasady bezpieczeństwa nad wodą:

  1. Bądź zawsze pod okiem ratownika i rodziców lub opiekunów.
  2. Słuchaj poleceń ratownika i służb porządkowych.
  3. Przebywaj zawsze w strefie kąpieli i czytaj uważnie znaki wodne.
  4. Stosuj się do wywieszonej flagi: czerwona flaga – kąpiel zabroniona, biała flaga – kąpiel i zabawy w wodzie są bezpieczne.

Policjant wyświetlił filmik edukacyjny o bezpiecznym zachowaniu nad wodą. Pokazywał on jak należy postępować podczas kąpieli i zabawy w akwenach oraz jak zachowywać się w miejscach niebezpiecznych i niestrzeżonych oraz na co zwracać szczególną uwagę.

Podczas rozmowy uczniowie czynnie uczestniczyli w dyskusji i dzieli się informacjami w jaki sposób zachowują się i jak przestrzegają zasad bezpieczeństwa nad wodą. Następnie wzięli udział w konkursie rozwiązywania krzyżówki – łamigłówki mającej na celu utrwalenie przekazanych im widomości.

Po konkursie dzieciom wręczono książeczki „Kapitan Wyderka” i opaski odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy oraz gry planszowe ufundowane przez Urząd Dzielnicy Mokotów.

Po wręczeniu upominków uczniowie wraz z opiekunami podziękowali za przeprowadzone spotkanie. W spotkaniu wzięło udział 13 uczniów.

Przedstawiciel delegatury BBiZK wręcza uczniom książeczki „Kapitan Wyderka”.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Drobne upominki dla uczniów: książeczki – „Kapitan Wyderka”, opaski odblaskowe w kolorze pomarańczowym oraz logiczne gry planszowe.