Spotkanie przedszkolaków z białołęckimi seniorami

Występ taneczny czterech przedszkolanek w strojach charakteryzujących babcię.
Przedszkolaki z odwiedzinami w Białołęckiej Radzie Seniorów. | Autor: SCB

W siedzibie Urzędu Dzielnicy Białołęka odbyło się spotkanie Białołęckiej Rady Seniorów z przedszkolakami z przedszkola integracyjnego „Magiczny Świat Dziecka”. Wzięła w nim udział Wiceburmistrzyni Dzielnicy Białołęka Pani Anna Majchrzak.

Pracownicy Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w dzielnicy Białołęka wzięli udział, na zaproszenie Białołęckiej Rady Seniorów,  w spotkaniu z przedszkolakami z przedszkola integracyjnego o profilu sportowo-artystyczno-językowym z integracją sensoryczną „Magiczny Świat Dziecka”.

Motywem spotkania była integracja międzypokoleniowa dzieci w wieku przedszkolnym z seniorami, połączona z występami artystycznymi z okazji Dni Babci i Dziadka.

Dzieci przygotowały wokalno-taneczny występ artystyczny. Były deklamacje i tańce. Występ przyjęty został owacjami. Po jego zakończeniu Przewodnicząca Białołęckiej Rady Seniorów podziękowała przedszkolakom za wspaniałe występy, następnie, wspólnie z Kierownikiem Zespołu Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa i pracownikiem, wręczyła przedszkolakom kamizelki odblaskowe, kolorowanki pt. „Pomagam, bo umiem” oraz opaski odblaskowe zakupione przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa. Urząd Dzielnicy Białołęka przygotował dla dzieci poczęstunek oraz pakiety z upominkami.

Ponadto seniorzy otrzymali informatory pt. „Seniorze, Babciu, Dziadku... Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!” oraz kalendarze magnetyczne zakupione przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa.

W sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Białołęka, siedzą na krzesełkach seniorzy z Białołęckiej Rady Seniorów. Na pierwszym planie, obok Przewodniczącej BRS, siedzi Wiceburmistrzyni Dzielnicy Białołęka Pani Anna Majchrzak.
Wzdłuż ściany stoi rząd przedszkolaków w strojach charakteryzujących babcię i dziadka, a z prawej strony, Przewodnicząca Białołęckiej Rady Seniorów Pani Daniela Fidura składa im podziękowanie za występ.
Przy stoliku z pakietami upominkowymi stoi grupka przedszkolaków. Obok nich, Kierownik Zespołu Delegatury SCB zakłada przedszkolance kamizelkę odblaskową. Przymiarce przygląda się Przewodnicząca Rady Seniorów.
Przy stoliku z pakietami upominkowymi, pracownik Delegatury SCB wręcza seniorom informatory pt. „Seniorze, Babciu, Dziadku… Nie daj oszukać się. Bądź bezpieczny !” oraz kalendarze magnetyczne zakupione przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa.
Przy stoliku z poczęstunkiem stoją w rządku przedszkolaki, którym Przewodnicząca BRS pokazuje zawartość pakietu upominkowego ufundowanego przez Urząd Dzielnicy Białołęka.
W sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy, na tle medialnej „ścianką” stoją organizatorzy spotkania. Po środku tej grupy znajduje się Wiceburmistrzyni Dzielnicy Białołęka Pani Anna Majchrzak i Przewodnicząca Białołęckiej Rady Seniorów Pani Daniela Fidura. Przed nimi, na podłodze, siedzę przedszkolaki oglądający kolorowanki i pakiety podarunkowe.
W sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy, na tle medialnej „ścianką” stoją od lewej przedstawicielka przedszkola „Magiczny Świat Dziecka”, Wiceburmistrzyni Pani Anna Majchrzak, Przewodnicząca Białołęckiej Rady Seniorów Pani Daniela Fidura, pracownik Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa Marek Saniewski oraz Kierownik Zespołu Delegatury SCB Pan Szymon Chodorowski.