null

Spotkanie przedszkolaków z sierżantem Borsukiem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Gromada przedszkolaków stoi na środku sali i podnosi ręce by odpowiedzieć na pytania policjantki.
Przedszkolaki uczą się o bezpiecznym zachowaniu. | Autor: BBiZK

W Przedszkolu nr 149 przy ul. Dolnej 8 odbyło się spotkanie dla dwóch grup przedszkolaków w wieku od 3 do 5 lat, poświęcone realizacji programu profilaktycznego „Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy - bezpieczne zachowania”.

Zajęcia odbyły się z inicjatywy Wydziału Prewencji KRP - Warszawa II oraz delegatury BBiZK w Dzielnicy Mokotów. Uczestniczył w nich również sierżant Borsuk - maskotka Komendy Stołecznej Policji.

Przedszkolakom przedstawiono zasady bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, w drodze do przedszkola, podczas zajęć oraz w drodze do domu po zajęciach. W celu utrwalenia informacji został im przedstawiony film edukacyjny o bezpiecznym zachowaniu. Głównym bohaterem nagrania jest policjant Poli, który pomaga dzieciom w sytuacjach niebezpiecznych.

Wielką atrakcją dla dzieci było spotkanie z panią sierżant Borsuk, która opowiadała dzieciom o pracy policjanta i o zagrożeniach jakie pojawiają się w miejscu pracy. Zapoznała również przedszkolaków z numerami alarmowymi do Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej oraz z Europejskim Numer Alarmowym 112.

Podczas rozmowy przedszkolaki czynnie uczestniczyły w dyskusji i dzieliły się informacjami, w jaki sposób reagują na niebezpieczną sytuację w ich otoczeniu oraz jak zachowują się podczas prowadzonych zajęć przedszkolnych. Ponadto przedszkolaki zapoznały się z rekwizytami policyjnymi oraz z entuzjazmem przymierzały czapki policyjne.

Na zakończenie wręczono uczniom książeczki „Pomagam, bo umiem” ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Maskotka Sierżant Borsuk i Policjantka wraz przedstawicielem delegatury BBiZK mówią przedszkolakom o bezpiecznym zachowaniu na drodze.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Policjantki i przedstawiciel delegatury BBiZK wraz z gromadą przedszkolaków z rekwizytami policyjnymi.