null

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 289 na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Kierownik Delegatury BBiZK w Dzielnicy Bielany razem z funkcjonariuszką Wydziału do spraw profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii Komendy Rejonowej Policji Warszawa V w dniu 16 listopada 2021 roku, odwiedzili uczniów czwartych klas Szkoły Podstawowej nr 289 im. Henryka Sienkiewicza.

Motywem przewodnim zajęć było uzmysłowienie dzieciom jakie zagrożenia można spotkać podczas korzystania z Internetu. Policjantka  wyjaśniła, że udostępnianie zdjęć, adresów oraz innych danych osobowych mogą wykorzystać internetowi przestępcy. Uczniowie zostali także uświadomieni o możliwej odpowiedzialności karnej wynikającej z użytkowania Internetu w sposób niezgodny z przepisami prawa.

Ponadto w związku z coraz krótszymi i pochmurnymi dniami Kierownik Delegatury przypomniał uczniom o najważniejszych zasadach bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w tym, jak ważne jest noszenie odblasków po zmroku. Na koniec spotkania uczestnikom rozdano odblaski oraz materiały edukacyjne ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.