null

Spotkanie w Klubie Seniora na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie w klubie seniora na Bemowie. Fot. BBiZK
Spotkanie w klubie seniora na Bemowie. Fot. BBiZK

W dniu 22 maja br. w Klubie Seniora przy ul. Rozłogi 10 odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV oraz Delegatury BBiZK w Dzielnicy Bemowo.

Spotkanie jest kontynuacją działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa najstarszych mieszkańców Bemowa, które zostały zapoczątkowane debatą społeczną „Bezpieczny Senior na Bemowie”, zorganizowaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej dla Dzielnicy Bemowo oraz Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo.

Policja przypomina seniorom o zachowaniu szczególnej ostrożności w kontaktach z osobami, które próbują oszukać i okraść osoby starsze podając się m.in. za pracownika spółdzielni mieszkaniowej, przedstawiciela zakładu energetycznego czy policjanta. Oszuści wymyślają wciąż to nowe metody wyłudzenia pieniędzy od osób starszych.

Istotnym tematem poruszonym podczas spotkania był proceder kradzieży tożsamości, który może się przydarzyć, a dotyczy także osób starszych. Przypominano seniorom o konieczność zabezpieczenia kart bankomatowych czy dowodu osobistego przed dostępem przez osoby postronne, a w przypadku ich zagubienia lub kradzieży przedstawiono informacje, gdzie należy się zgłosić.

Omówiono również, istotę telefonu alarmowego 112, na który należy zgłaszać wszelkie podejrzenia wyłudzeń oraz sytuacji niebezpiecznych.

Spotkania edukacyjne „Bezpieczny Senior na Bemowie”, cieszą się dużym zainteresowaniem oraz są dobrą okazją, do przypomnienia o konieczności zachowania ostrożności w różnych sytuacjach życia codziennego, aby ustrzec się przed przykrymi konsekwencjami.

Spotkanie w klubie seniora na Bemowie. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Spotkanie w klubie seniora na Bemowie. Fot. BBiZK