null

Spotkanie w Klubie Seniora "Stokrotka" w Dzielnicy Włochy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZK. Spotkanie w Klubie Seniora „Stokrotka” w Dzielnicy Włochy
BBiZK. Spotkanie w Klubie Seniora „Stokrotka” w Dzielnicy Włochy

W dniu 1 grudnia br. w klubie seniora „Stokrotka” przy al. Krakowskiej 274 w Warszawie odbyło się kolejne już spotkanie z grupą seniorów, tym razem poświęcone zasadom udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, znaczeniu prawidłowego postępowania z osobą wymagającą reanimacji.

Wsparcia merytorycznego pracownikom Delegatury BBiZK w Dzielnicy Włochy udzielili funkcjonariusze Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy, którzy na co dzień prowadzą tego rodzaju szkolenia, mają więc bogate doświadczenie w realizacji działań profilaktycznych z różnymi grupami odbiorców.

Sposób prowadzenia zajęć, komunikatywność i jasność przekazywanych treści spowodowała, że seniorzy aktywnie uczestniczyli w warsztatach oraz zajęciach praktycznych, ćwicząc na fantomie i udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej.

Seniorzy z uznaniem odnieśli się do inicjatywy Delegatury BBiZK w Dzielnicy Włochy dotyczącej organizacji tego rodzaju szkoleń i wykazują zainteresowanie udziałem w kolejnych zajęciach planowanych na 2018 r.

Kolejne spotkanie w Klubie Seniora „Stokrotka” w Dzielnicy Włochy. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Spotkanie w Klubie Seniora „Stokrotka” w Dzielnicy Włochy. Fot. BBiZK