null

Spotkanie w Ośrodku dla Cudzoziemców w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie w Ośrodku dla Cudzoziemców w Warszawie. Fot BBiZK
Spotkanie w Ośrodku dla Cudzoziemców w Warszawie. Fot BBiZK

Edukacja prawna - jak się odnaleźć w gąszczu przepisów prawnych w obcym kraju, jakie przysługują prawa, a jakie są obowiązki.

W ramach spotkań edukacyjnych w dniu 22 marca br. w Ośrodku dla Cudzoziemców przy ul. Księżnej Anny 24 przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego w dzielnicy Targówek wraz z policjantami KRP Warszawa VI spotkali się z kobietami z różnych krajów, które z różnych względów wraz z dziećmi musiały opuścić swoją ojczyznę. W ośrodku zapewniono im tymczasowe schronienie i opiekę.

Mając na uwadze przybliżenie i wyjaśnienie przepisów prawa, policjanci wyszli z inicjatywą edukowania uchodźców i w przystępny sposób przybliżenia między innymi przepisów Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, Kodeksu Wykroczeń czy Kodeksu Karnego.

Na spotkaniu omówiono przykłady zachowań agresywnych, objawów rasizmu czy nietolerancji. Duży nacisk położono na skuteczne sposoby unikania sytuacji niebezpiecznych oraz odpowiedzialności karnej za popełnianie przestępstw z nienawiści na tle o podłożu rasowym, narodowym czy religijnym.

Na zakończenie prelekcji przedstawiciel Delegatury BBiZK wręczył słuchaczkom ulotki promujące numer alarmowy 112. Szczegółowo omówił sytuacje, w których należy korzystać z linii alarmowej, jak również precyzyjnie przedstawiać zgłoszenie operatorowi. Spotkanie zostało przyjęte z bardzo dużym zainteresowaniem.

Spotkanie w Ośrodku dla Cudzoziemców w Warszawie. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Spotkanie w Ośrodku dla Cudzoziemców w Warszawie. Fot. BBiZK