Spotkanie z dyrektorami szkół na Mokotowie

Spotkanie z dyrektorami szkół na Mokotowie

W dniu 12 kwietnia 2016r. na terenie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie przy ul. Wiśniowej 58 z inicjatywy Delegatury BBiZK odbyło się spotkanie z dyrektorami mokotowskich szkół ponadgimnazjalnych.

Miasto Stołeczne Warszawa przywiązuje szczególną wagę do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci, a także do podniesienia ich świadomości prawnej. Realizując kolejne działania profilaktyczno-edukacyjne skierowane do młodzieży przekazano do placówek oświatowych film z cyklu "Nie warto ryzykować!" pt. „Dopalacze. Narkotyki”.

Film ma uświadomić jak istotną sprawą w życiu młodych osób jest podejmowanie właściwych decyzji, które mogą wpływać na ich dalsze losy. Rekomendowany przez Biuro Edukacji materiał filmowy pomoże w realizacji zajęć w szkołach i będzie ciekawym wstępem do dyskusji z młodzieżą.

W spotkaniu zorganizowanym przez Naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Mokotów wzięli udział dyrektorzy z ponad 50 szkół, gościem był także Zastępca Burmistrza - Krzysztof Skolimowski.