null

Spotkanie z mieszkańcami Mokotowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZK. Spotkanie z mieszkańcami Mokotowa.
BBiZK. Spotkanie z mieszkańcami Mokotowa.

W dniu 28 września br. z inicjatywy Delegatury BBiZK w Dzielnicy Mokotów w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Służew nad Dolinką przy ul. Mozarta 1 odbyło się spotkanie z mieszkańcami osiedla dotyczące zachowania się osób w przypadku powstania pożaru w budynkach mieszkalnych.

Prelekcja była prowadzona przez przedstawicieli Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz Dowódcę JRG nr 9 przy ul. Domaniewskiej – mł. brygadiera Artura Wójcika. Licznie zgromadzonym mieszkańcom zaprezentowano czynności kontrolno-rozpoznawcze prowadzone przez straż pożarną na terenie osiedli mieszkaniowych. Omówione zostały podstawowe elementy zabezpieczeń przeciwpożarowych, które mogą być zastosowane w naszych mieszkaniach, jak też zachowanie się ludzi w przypadku powstania pożaru w wysokich budynkach mieszkalnych (powyżej 9 kondygnacji).

Przedstawiono zasady prowadzenia ewakuacji, jako priorytetowe działanie służb ratowniczych. Dowódca JRG zaprezentował na przykładach z życia osiedla, jakie trudności najczęściej napotykają strażacy w czasie dotarcia do miejsca zdarzenia (blokowanie dróg przeciwpożarowych, niedrożne klatki schodowe i korytarze). Mieszkańcy mieli również możliwość zadawania pytań.

Spotkanie realizowane było w ramach programu „Bezpieczne osiedle”, którego głównym celem jest podniesienie aktywności lokalnej społeczności i podjęcie wspólnych działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ochrony mienia.
Spotkanie z mieszkańcami Mokotowa. Fot. BBiZK.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Spotkanie z mieszkańcami Mokotowa. Fot. BBiZK.