null

Spotkanie z osobami niesłyszącymi i niedosłyszącymi

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie z osobami niesłyszącymi - zdjęcie grupowe
Spotkanie z osobami niesłyszącymi

W dniu 11 czerwca 2021 r., w siedzibie Fundacji Pomocy Dzieciom Niedosłyszącym „ECHO” przy ul. Grójeckiej 65A w Warszawie, odbyło się spotkanie z osobami niesłyszącymi i niedosłyszącymi, mieszkańcami Warszawy.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Komendy Rejonowej Policji Warszawa III oraz Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy. Poświęcone było edukacji w zakresie korzystania z aplikacji internetowej Policja e-usługi, ułatwiającej osobom z wadami słuchu, będącymi w sytuacji zagrożenia, kontakt z jednostką Policji.

W spotkaniu prowadzonym przez funkcjonariusza Policji - Zespołu ds. prewencji kryminalnej Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, uczestniczyła Prezes Fundacji „ECHO” i przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy, który przekazał uczestnikom tzw. „Koperty życia”.

Czym jest „Koperta życia”? To koperta przechowywana w lodówce, zawierająca formularz z krótkim opisem historii choroby, listą zażywanych leków, danymi chorego oraz kontaktem do lekarza prowadzącego i najbliższych członków rodziny – informacjami niezbędnymi podczas przeprowadzania wywiadu lekarskiego w trakcie udzielania pomocy medycznej.

Przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy wskazał na ułatwienia i korzyści, jakie może przynieść korzystanie z nich zarówno dla osób potrzebujących nagłej pomocy, jak i służb medycznych, udzielających pomocy tym osobom w nagłych wypadkach.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników. Dlatego też planowane są kolejne spotkania jeszcze w bieżącym roku.

Uczestnicy spotkania siedzący na krzesłach w półkolu.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Przekazanie przedstawicielką Fundacji „ECHO” tzw. „Kopert życia” przez przedstawiciela Delegatury BBiZK w Dzielnicy Włochy.