null

Spotkanie z Policją w klubie seniora na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie z Policją w klubie seniora na Bemowie Fot. BBiZK
Spotkanie z Policją w klubie seniora na Bemowie Fot. BBiZK

W Klubie Seniora przy ul. Sucharskiego 3 odbyło się spotkanie w ramach trwającej akcji „Bezpieczny Senior na Bemowie” organizowanej przez delegaturę BBiZK w dzielnicy Bemowo oraz Ośrodek Pomocy Społecznej.

Policjant przypomniał seniorom o zachowaniu szczególnej ostrożności w kontaktach z osobami, które próbują oszukać i okraść osoby starsze podając się za pracownika spółdzielni mieszkaniowej, przedstawiciela zakładu energetycznego, policjanta czy funkcjonariusza CBA. Oszuści wymyślają wciąż nowe metody wyłudzenia pieniędzy lub oszukania osób starszych.

Istotnym tematem poruszonym podczas spotkania był problem kradzieży tożsamości, który zdarza się coraz częściej i dotyczy także osób starszych. Funkcjonariusz przypomniał seniorom o  konieczność zabezpieczenie karty bankomatowej czy dowodu osobistego, informuje gdzie zgłosić się w przypadku zagubienia dokumentów, czy ich kradzieży.    

Omówiono również przypadki,  gdy osust podający się za policjanta żąda pieniędzy od obywateli. Wszelkie takie i podobne podejrzenia wyłudzeń należy niezwłocznie zgłaszać Policji, np. pod numer telefonu 112.

Spotkanie odbyło się w kameralnych warunkach i bardzo miłej atmosferze. Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali informacje na temat programu „Bezpieczne Osiedle”, harmonogram spotkań „Grup Osiedlowych”, które odbędą się w czerwcu br. Zainteresowaniem cieszyły się również informacje i ulotki „Co zgłosić? Gdzie dzwonić?”, „DokumentyZastrzezone.pl” oraz zakładki do książek promujące akcję „Babciu to nie Twój wnuczek” ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.