Spotkanie z policjantami na terenie miasteczka ruchu drogowego w Ursusie

Upalny dzień - dzieci w żółtych kamizelkach odblaskowych stoją w cieniu słuchając pogadanki policjanta dot. zasad bezpiecznej jazdy na rowerze; tło stanowi teren miasteczka ruchu drogowego w Ursusie.
Dzieci uczestniczące w zajęciach w Miasteczku Ruchu Drogowego. Fot. BBiZK

Dzieci uczestniczące w akcji "Lato w mieście" wzięły udział w zajęciach profilaktycznych z policjantami oraz miały możliwość jeździć na rowerach po trasach miasteczka.

Zajęcia zorganizowane zostały przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Ursusie. Prowadzone były przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego.

Pomimo upału dzieci aktywnie włączały się w pogadankę o zasadach ruchu drogowego i bardzo chętnie korzystały z możliwości jazdy na rowerach. Szczególne wyzwanie, dające możliwość weryfikacji swoich umiejętności, stanowiła jazda slalomem oraz przejazd przez równoważnię.

Jednocześnie był to dzień otwarty miasteczka, dzięki czemu była to okazja do złożenia egzaminu na kartę rowerową (w trybie indywidualnym - w obecności rodziców).

Uczestnicy zajęć otrzymali kamizelki odblaskowe, odblaski, komiksy "Kapitan Wyderka" oraz plany lekcji. Osoby, które pomyślnie zdały egzamin na kartę rowerową, otrzymały zestaw oświetlenia do rowerów. Fundatorem upominków było Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Dzieci w żółtych kamizelkach odblaskowych oraz w kaskach jeżdżą na rowerach (slalom i przejazd po drewnianej pochylni) tło stanowi teren miasteczka ruchu drogowego w Ursusie; zabawę koordynuje Kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Ursusie (w kamizelce odblaskowej BBiZK)
Dzieci w budynku siedzą i piszą egzamin na kartę rowerową; na oparciach krzeseł wiszą żółte kamizelki odblaskowe z napisem "Bezpieczna Warszawa".
Radiowóz, policjant Wydziału Ruchu Drogowego w białej czapce i żółtej kamizelce odblaskowej, grupa dzieci w kamizelkach odblaskowych słucha wykładu policjanta dot. bezpieczeństwa na drodze; w tle budynek szkoły podstawowej.