null

Spotkanie z przedszkolakami na Wilanowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZK. Spotkanie z przedszkolakami na Wilanowie.
BBiZK. Spotkanie z przedszkolakami na Wilanowie.

W dniu 3 października 2017 roku w Przedszkolu nr 424 przy ulicy Prymasa Augusta Hlonda 20 J na warszawskim Wilanowie odbyło się spotkanie najmłodszych mieszkańców dzielnicy.

Spotkanie poprowadzili funkcjonariusz Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy oraz pracownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wilanów. 

Wizyta realizowana była w ramach cyklu spotkań poświęconych bezpieczeństwu w codziennym życiu młodego człowieka. Przedszkolaki dowiedziały się co trzeba zrobić i jak się zachować w przypadku zgubienia się np. w centrum handlowym, do kogo należy podejść by być bezpiecznym i uzyskać oczekiwaną pomoc, i jak ważnym jest podanie właściwego imienia, nazwiska oraz adresu zamieszkania.

Funkcjonariusz przedstawił charakter pracy Straży Miejskiej, a także zaprezentował poszczególne elementy umundurowania i wyposażenia. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tarcza odblaskowa – „lizak”, służąca do zatrzymywania pojazdów samochodowych i rowerów.

Na spotkaniu w dwóch grupach pięciolatków i sześciolatków (około 60 dzieci)  omówiono rysunki w przygotowanej przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy kolorowance pn. „Bezpieczne dzieci”, którą otrzymali wszyscy uczestnicy zajęć.

Spotkanie z przedszkolakami na Wilanowie. Fot. BBiZK.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Spotkanie z przedszkolakami na Wilanowie. Fot. BBiZK.
Spotkanie z przedszkolakami na Wilanowie. Fot. BBiZK.