null

Spotkanie z seniorami na Pradze-Północ

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie z seniorami na Pradze-Północ
Spotkanie z seniorami na Pradze-Północ

W dniu 11 maja 2016 r. w ramach Uniwersytetu III Wieku przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjno-profilaktyczne z zakresu prewencji kryminalnej.

Zajęcia prowadzili policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI oraz pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Praga-Północ. Głównym tematem zajęć było zapoznanie słuchaczy z najnowszymi metodami oszustw finansowych dokonywanych na szkodę osób starszych oraz samotnych. Omówiono szczegółowo metody wykorzystywane przez przestępców koncentrując się zarówno na elementach technicznych procederu, jak również prezentując istotne aspekty psychologiczne wykorzystywane przez sprawców, rzutujące na podatność potencjalnej ofiary na działania oszustów. Przekazane zostały informacje mogące przyczynić się nie tylko do uniknięcia skutków działań przestępczych, ale również do identyfikacji i późniejszego ujęcia sprawców, w szczególności – związane z ostrożnością w zachowaniu się i postępowaniu w relacjach z ludźmi.

Odrębnym tematem było zachowanie się w przestrzeni publicznej, w tym w ruchu drogowym, nastawione na uniknięcie przez osoby starsze i nie w pełni sprawne fizycznie ewentualnych obrażeń. Po prelekcji seniorzy podzielili się swoimi doświadczeniami z życia, mającymi związek z omawianymi tematami, po czym zostali zaproszeni do zgłaszania spraw związanych z bezpieczeństwem w okolicy ich miejsca zamieszkania oraz innych rejonów na terenie Dzielnicy a także o uwagi związane z pracą służb porządkowych i miejskich

Spotkanie z seniorami na Pradze-Północ
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Spotkanie z seniorami na Pradze-Północ