null

Spotkanie z seniorami na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie z seniorami na Żoliborzu Fot. BBiZK
Spotkanie z seniorami na Żoliborzu Fot. BBiZK

17 września 2019 r. przy ulicy Gdańskiej w ramach realizowanych działań profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa odbyło się spotkanie z seniorami osiedla Spółdzielni Budowlano - Mieszkaniowej poświęcone przeciwdziałaniu sposobom i metodom kradzieży pieniędzy stosowanych przez przestępców.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz, Komendę Rejonową Policji Warszawa V oraz Komisariat Policji Warszawa – Żoliborz.

Funkcjonariusze Policji zaapelowali do mieszkańców biorących udział w spotkaniu, aby uważali na osoby dzwoniące na ich telefony i podające się za: funkcjonariuszy Policji, prokuratorów, pracowników: ZUS-u, opieki społecznej, elektrowni, gazowni, telekomunikacji itp.. Policjanci zwracali szczególną uwagę na to, aby nie dać się namówić podstępem na różnego rodzaju działania oraz atrakcyjne oferty. Funkcjonariusze przypomnieli, aby nie otwierać drzwi do klatek schodowych przez domofon osobom nieznanym oraz nie wpuszczać obcych do domu. Natomiast w sytuacjach wątpliwych powiadamiali niezwłocznie Policję, najbliższą rodzinę, znajomych i sąsiadów.

Mieszkańcy w trakcie spotkania byli bardzo aktywni, jedna z mieszkanek osiedla opowiedziała o swoim przypadku, który został odnotowany przez Policję w lipcu br., w jaki sposób przestępcy telefonicznie usiłowali wyłudzić od niej pieniądze oraz jak się temu przeciwstawiła.

Na zakończenie spotkania przekazano ulotki informacyjne oraz gadżety odblaskowe przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

Spotkanie z seniorami na Żoliborzu Fot. BBiZK