Spotkanie z seniorami o bezpieczeństwie, przemocy i dyskryminacji

BBiZK. Spotkanie z seniorami o bezpieczeństwie, przemocy i dyskryminacji

W dniu 12 grudnia br. w Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej Ostrobramska przy ul. Tarnowieckiej 13 odbyło się spotkanie z seniorami.

Z inicjatywy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Praga-Południe odbyło się kolejne z serii spotkań z seniorami. Zorganizowane przy współudziale Zespołu Prewencji Kryminalnej Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII oraz Fundacji „Projekt Starsi” warsztaty dotyczyły problematyki związanej z wyłudzaniem pieniędzy metodami na „wnuczka”, „policjanta”, „administratora” itp.

W ramach kampanii społecznej dotyczącej przemocy wobec osób starszych uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak rozpoznawać, reagować i przeciwdziałać przemocy oraz jak reagować na dyskryminację.

Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem, a obecne osoby zadawały wiele pytań. Na zakończenie seniorzy otrzymali kalendarze wydane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, ulotki oraz gadżety odblaskowe.
Spotkanie z seniorami o bezpieczeństwie, przemocy i dyskryminacji. Fot. BBiZK
Spotkanie z seniorami o bezpieczeństwie, przemocy i dyskryminacji. Fot. BBiZK