null

Spotkanie z Seniorami Uniwersytetu III Wieku w Wesołej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 30 kwietnia 2015 roku o godz. 12:00 odbyło się spotkanie z seniorami Uniwersytetu III Wieku w Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Komisariatu Policji Warszawa – Wesoła, Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Wesoła, oraz Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zebranie rozpoczęła dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, która zainicjowała cykl spotkań pt. „Stop przemocy przeciw osobom starszym”. Omówiła pomoc udzielaną przez OPS i zachęciła do korzystania z niej. Poruszyła również tematy przemocy w rodzinie jak i szeroko pojętej przemocy na terenie dzielnicy.

Funkcjonariusze Policji wraz z przedstawicielami Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Wesoła przekazali informacje o działaniach Policji, sposobach interwencji i technikach wykorzystywanych w sytuacji próby wyłudzania pieniędzy sposobem „Na wnuczka” lub „Na policjanta”. Omnówili także funkcjonowanie „Niebieskiej Karty” i procedurę jej zakładania.

Celem spotkania było przybliżenie działań służb porządkowych na terenie dzielnicy oraz przedstawienie właściwego postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia lub wymuszenia.

Spotkanie z seniorami Uniwersytetu III Wieku
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Spotkanie z seniorami Uniwersytetu III Wieku