null

Spotkanie z seniorami w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ursus

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie z seniorami w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ursus. Fot. BBiZK
Spotkanie z seniorami w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ursus. Fot. BBiZK

W dniu 3 sierpnia br. w placówce Niedźwiadek przy ul. Keniga 14, odbyło się spotkanie seniorów z Policjantami oraz przedstawicielem Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus.

Głównym celem spotkania było zapoznanie uczestników ze sposobami reagowania w sytuacjach wyłudzeń pieniędzy od osób starszych.

Ponadto, przypomniano seniorom, obowiązujące przepisy dla pieszych uczestników ruchu drogowego. Kolejnym omawianym tematem, było bezpieczeństwo leków w domowej apteczce, wskazanie miejsc do ich przechowywania oraz sprawdzanie terminów ważności leków. Za odpowiednie miejsca do przechowywania leków, wskazano seniorom przede wszystkim trudno dostępne miejsca dla dzieci o ograniczonych możliwościach dostępu np.: szuflada lub szafka zamykana na klucz.

Z uwagi na utrzymujące się od dłuższego czasu wysokie temperatury, przedstawiciel Delegatury Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus omówił właściwe sposoby postępowania podczas upałów i przebywania na słońcu.

Na zakończenie wręczono wszystkim obecnym ulotki dotyczące oszustwom "na wnuczka" i „na policjanta”, sposobu postępowania w przypadku kradzieży bądź zagubienia dokumentów oraz sposobów dbania o bezpieczeństwo leków w domowej apteczce. Seniorzy uczestniczący w spotkaniu otrzymali elementy odblaskowe, zakładki do książek z informacją dot. udzielania pierwszej pomocy wraz numerami alarmowymi oraz pudełeczka do dziennego dawkowania leków.

Spotkanie z seniorami w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ursus. Fot. BBiZK