null

Spotkanie z seniorami w Domu Kultury Zacisze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek omawia problem bezpieczeństwa osób starszych. Seniorzy siedzą na krzesłach sali kinowej. W tle biały ekran rzutnika.
Spotkanie z seniorami w Domu Kultury Zacisze. Fot. BBiZK

W dniu 25 października br. Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek wspólnie z przedstawicielem Straży Ochrony Kolei, Komisariatu Policji Warszawa Targówek oraz pracownikami Domu Kultury Zacisze przy ul. Blokowej 1 zorganizowali spotkanie z seniorami.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo seniora związane z ruchem kolejowym oraz problem oszustw metodami na „wnuczka”, „policjanta”.

Przedstawiciele Straży Ochrony Kolei przekazali informacje o przyczynach wypadków, skutkach niezachowania szczególnej ostrożności oraz niestosowania się do znaków i sygnałów na przejazdach kolejowych.

Funkcjonariusz Policji zwrócił seniorom szczególną uwagę na problem oszustw metodami na „wnuczka”, „policjanta”. Uczulił na możliwy sposób postępowania przestępców, zwrócił uwagę na coraz nowsze metody oszustw, których ofiarami mogą stać się osoby starsze. Wskazał sposób postępowania w przypadku stwierdzenia oszustwa lub próby jego dokonania.

Przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek poruszył problem bezpieczeństwa osób starszych oraz przekazał wskazówki jak się ich ustrzec.

Uczestnicy spotkania aktywnie włączyli się w dyskusję, zadawali wiele pytań, dzielili się własnymi doświadczeniami. Na koniec otrzymali materiały edukacyjne oraz odblaski poprawiające widoczność pieszego na drodze.

Na zakończenie spotkania Kierownik Zespołu Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek podziękował za spotkanie i zapowiedział kolejne.

Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei omawia prezentację dotyczącą bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Seniorzy siedzą na krzesłach sali kinowej. W tle prezentacja.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Funkcjonariusz Policji opowiada o oszustwach metodach oszust na tzw. „wnuczka”. Seniorzy siedzą na krzesłach sali kinowej. W tle prezentacja.