null

Spotkanie z seniorami w dzielnicy Włochy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Seniorzy poznają informacje o Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Fot. BBiZK

W dniu 22 czerwca br. w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Robotniczej 15 w Warszawie odbyło się spotkanie z grupą włochowskich seniorów poświęcone numerowi alarmowemu 112 oraz funkcjonowaniu Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Warszawie.

Spotkanie odbyło się w przyjemnej atmosferze i cieszyło się dużym zainteresowaniem jego uczestników.

Wsparcia merytorycznego pracownikom Delegatury BBiZK w Dzielnicy Włochy w przeprowadzeniu spotkania udzielili przedstawiciele Wydziału Operatorów Numerów Alarmowych BBiZK - osoby przygotowane merytorycznie, kompetentne i znające temat zarówno ze strony teoretycznej, jak i praktycznej.

Podczas spotkania zwrócono uwagę na znaczenie numeru alarmowego 112 w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego oraz na zagrożenia, jakie może powodować nieprawidłowe korzystanie z tego numeru.

Uczestnicy spotkania zadawali wiele pytań, na które szczegółowo pracownicy Centrum Powiadamiania Alarmowego udzielali odpowiedzi. W rezultacie kierowniczka placówki oraz seniorzy zaproponowali powtórzenie takiego spotkania w celu utrwalenia informacji, ponieważ uważają je za istotne i przydatne w codziennym życiu.

Na zakończenie spotkania przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy i Centrum Powiadamiania Ratunkowego wręczyli seniorom upominki od Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.