null

Spotkanie z seniorami w Śródmieściu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie z seniorami w Śródmieściu. Fot. BBiZK
Spotkanie z seniorami w Śródmieściu. Fot. BBiZK

Przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego w Dzielnicy Śródmieście spotkali się z seniorami w Centrum Pomocy Społecznej, przy ul. Górnośląskiej 39.

W dniu 13 kwietnia br. Dział Wsparcia Społecznego Dzielnicy Śródmieście gościł przedstawicieli Delegatury BBiZK, którzy podczas spotkania edukacyjnego z seniorami omówili: jak uniknąć wyłudzeń, jak skutecznie bronić się przed oszustami, do kogo się zwracać w przypadku próby oszustwa oraz, jak poprawić bezpieczeństwo w miejscu swojego zamieszkania.

W trakcie wystąpienia, Kierownik Delegatury BBiZK w Dzielnicy Śródmieście przypomniał o aktualnych metodach kradzieży i wyłudzeń na „wnuczka”, „policjanta”, „administratora”, „pracownika socjalnego”. W ramach działań profilaktycznych przedstawił także, informację nt. „Bezpieczny dowód osobisty. Bezpieczna tożsamość” oraz omówił kampanię informacyjną Systemu Dokumenty Zastrzeżone.

Uczestnicy spotkania bardzo aktywnie włączali się do rozmowy, dzielili się własnymi doświadczeniami oraz zadawali pytania. Na zakończenie spotkania wręczono zebranym materiały informacyjne oraz elementy odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Spotkanie z seniorami w Śródmieściu. Fot. BBiZK