null

Spotkanie z seniorami Wawra

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie z seniorami Wawra
Spotkanie z seniorami Wawra

Policjanci z komisariatu w Wawrze wspólnie z przedstawicielami wawerskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy przeprowadzili kolejne spotkanie z seniorami zrzeszonymi w Domu Dziennego Pobytu Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej im. Krystyny i Wiktora Powalskich.

Spotkanie zostało zorganizowane w Domu Dziennym przy ulicy Starczewskiej. 

Głównym celem spotkania było przekazanie uczestnikom wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu i sposobów zapobiegania im. Naczelnik wydziału prewencji wspólnie z kierownikiem ogniwa patrolowo-interwencyjnego i przedstawicielem delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy w dzielnicy Wawer, skierowali do starszych osób liczne przestrogi, ze zwróceniem szczególnej uwagi na oszustwa dokonywane metodą „na wnuczka i policjanta”.

Podczas rozmowy naczelnik wydziału prewencji przekazał seniorom niezbędną wiedzę na temat zagrożeń w ich codziennym życiu. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi, jak zabezpieczyć swoje mieszkanie i wartościowe przedmioty, jak bezpiecznie robić zakupy, rozmawiać z obcymi osobami, czy prowadzić rozmowy telefoniczne.
Po obejrzeniu prezentacji na temat bezpieczeństwa policjant przekazał seniorom rady dotyczące unikania oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Podczas spotkania uczestnicy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami, które zostaną wykorzystane w planowaniu policyjnych służb i działań.
Zobacz galerię (2 zdjęć)