Spotkanie z seniorami z Ochoty

W czasie wakacji nie zapominamy o bezpieczeństwie mieszkańców Ochoty. Seniorzy przebywający w ogródkach działkowych „Rakowiec” uczestniczyli w warsztatach przypominających o prawidłowych zachowaniach w porze letniej.

Stałym elementem spotkań z osobami starszymi są prelekcje na temat oszustw, na które najczęściej są one narażone. Rozmawiamy o wyłudzaniu pieniędzy „na wnuczka", policjanta, funkcjonariusza służb rządowych, elektryka, hydraulika i innych oszustów. Powtarzamy, że policjanci nigdy nie proszą o pieniądze w prowadzeniu swoich działań, a administracja budynku zawsze ogłasza wcześniej wszelkie działania. „Nawet jeśli wychodzimy z mieszkania na 15 minut, pamiętajmy o zamykaniu okien, aby uchronić się przed włamaniem” mówiła przedstawicielka Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, dodając również, że „warto uprzedzić sąsiada o naszej nieobecności podczas wakacyjnych wyjazdów, żeby miał oko na nasze mieszkanie i poinformował, gdyby działo się coś niepożądanego”. Inspektor Delegatury BBiZK Ochota, wspólnie z obecnymi na warsztatach powtórzyła jak należy postępować w trakcie upałów. Pamiętajmy o nakryciu głowy i odpowiednim nawadnianiu organizmu, a jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu w godzinach około południowych kiedy jest najwyższa temperatura. Seniorzy poza tym doskonale wiedzą, co robić w trakcie burzy, jak zabezpieczyć mieszkanie i gdzie szukać schronienia jeżeli znajdziemy się poza domem. Uczestnicy warsztatów otrzymali zawieszki odblaskowe od policji oraz „koperty życia” czyli karty informacyjne uzupełniane przez właścicieli zawierające ich dane osobowe niezbędne do identyfikacji oraz informacje na temat stanu zdrowia i zażywanych leków. Kartę chowamy w miejscu oznaczonym dołączoną naklejką (więcej pod linkiem https://warszawa19115.pl/-/koperta-zycia).