null

Spotkanie z weteranami Powstania Warszawskiego na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kobieta rozdaje ulotki starszym osobom.

Policjanci z KRP Warszawa IV oraz Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Wola zorganizowali 14 czerwca br. spotkanie w domu wsparcia dla weteranów Powstania Warszawskiego prowadzonego przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski przy ul. Nowolipie 22.

Asp. szt. Jacek Błaszczyk z Komendy Rejonowej Policji na Woli ostrzegał przed oszustami, którzy popularną metodą „na wnuczka” czy też „na policjanta” kradną oszczędności życia osobom starszym. W trakcie rozmowy przypomniano o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jak unikać kontaktów z przestępcami, którzy podczas rozmowy telefonicznej wykorzystują mieszkańców. Ponadto policjanci zwracali również uwagę zebranych na przypadki kradzieży, kradzieży z włamaniem do mieszkań, kradzieży przedmiotów wartościowych, przede wszystkim jak się przed nimi chronić oraz gdzie szukać pomocy.

Delegatura BBiZK w dzielnicy Wola przygotowała dla powstańców ulotki informacyjne oraz gadżety odblaskowe przypominając również o konieczności korzystania z telefonu alarmowego 112 w przypadku konieczności ratowania życia i zdrowia, w tym także aktu przemocy, informując jednocześnie, że od 21 maja br. Centrum Powiadamiania Ratunkowego, przy ul. Młynarskiej 43/45 przejęło obsługę numeru alarmowego 998 a wcześniej także numeru 997. Zmiany mają za zadanie ułatwić i przyspieszyć koordynację działań służb właściwych ze względu na rodzaj zdarzenia.

Spotkanie z Powstańcami Warszawskimi na Woli. W tle policjanci oraz przedstawiciel Biura.