null

Sprzęt specjalistyczny Grupy Ratownictwa PCK Warszawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
PCK. Sprzęt specjalistyczny Grupy Ratownictwa PCK Warszawa
PCK. Sprzęt specjalistyczny Grupy Ratownictwa PCK Warszawa

Od listopada ubiegłego roku zestaw do przeciwdziałania hipotermii jest stałym wyposażeniem samochodu Grupy Ratownictwa PCK Warszawa.

W okresie zimy, a przede wszystkim największych mrozów, na wszystkie akcje poszukiwawcze ratownicy zabierają ze sobą zestaw do przeciwdziałania hipotermii. Wszystko po to, by zimno, jak najmniej oddziaływało na zdrowie i życie zaginionych.

W jego skład wchodzą m.in.: śpiwory, koce grzewcze aktywnie podnoszące temperaturę, płachta ewakuacyjna, czapka oraz rękawiczki dla poszkodowanego, koce NRC, woda oraz środki do jej podgrzewania, apteczka z podstawowym wyposażeniem.

Całość zapakowana jest w opakowania próżniowe oraz plecak do łatwego przenoszenia. Zaplecze magazynowe pozwala na natychmiastowe odtworzenie zużytego wyposażenia w celu utrzymanie stałej gotowości do wspierania służb w zakresie ochrony ludności i ratownictwa podczas m.in. poszukiwania osób zaginionych.

Cześć powyższego wyposażenia pochodzi ze wsparcia, jakie przekazało w ubiegłym roku Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawa. Wówczas zasoby sprzętowe jednostki PCK zostały powiększone o materac próżniowy z torbą transportową, koce grzewcze, agregat prądotwórczy, łóżka polowe, śpiwory oraz karimaty.