null

Strażak, policjant, ratownik medyczny – przedszkolaki poznają zawody

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Umundurowana policjantka i policjant stoją przy stoliku, na którym leżą dokumenty. Grupa dzieci stoi w oczekiwaniu na pobranie odcisków palców.

W dniu 17 września br. w ramach profilaktyki bezpieczeństwa najmłodszych z wizytą w Przedszkolu nr 243 przy ul. Kordiana 7/11 w Rembertowie gościli policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów oraz Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji.

To już kolejne spotkanie w tym przedszkolu koordynowane przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Rembertów w ramach programu „Bezpieczny przedszkolak”.

Tym razem maluchy poznawały tajniki zawodu policjanta, obserwowały pracę psów policyjnych oraz mogły zobaczyć jak zebrać ślady odcisków palców na miejscu zdarzenia za pomocą zestawów daktyloskopijnych.

W trakcie spotkania funkcjonariusze przypomnieli maluchom zasady zachowania bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, w domu oraz podczas spotkania z obcą osobą. Jednak największą przyjemność przedszkolakom sprawił przygotowany pokaz pracy psów policyjnych, wykonanie własnych pamiątkowych odcisków palców oraz możliwość zwiedzenia pojazdów służbowych.

Na zakończenie spotkanie dzieci otrzymały ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Wydział Kultury i Promocji Urzędu Dzielnicy Rembertów gadżety i materiały edukacyjne.

Po prawej stronie stoi policjant, obok niego leży czarny pies. Po lewej stronie w półokręgu siedzi kilkanaście przedszkolaków.
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Po prawej stronie stoi trzech policjantów, obok niech stoi pies. Po lewej stronie w półokręgu siedzi kilkanaście przedszkolaków.
Po prawej stronie stoi policjant, obok niego leży czarny pies. Po lewej stronie w półokręgu siedzi kilkanaście przedszkolaków.
Policjant wraz z psem prezentuje pokaz pracy psa policyjnego. Po lewej stronie grupa przedszkolaków obserwuje pokaz,
Umundurowana policjantka stoi przy stoliku, na którym leżą dokumenty. Przedszkolak składa własny odcisk palca na dokumencie.
Grupa dzieci czeka przed radiowozem policyjnym na jego zwiedzanie. Obok stoją policjanci i opiekunki z przedszkola.
Grupa dzieci czeka na zwiedzanie radiowozu policyjnego. Policjanci pomagają wsiąść dzieciom do samochodu. Obok stoją dwie przedszkolanki.