Strzel gola Dudkowi" - Dzień Dziecka w Warszawie

„Strzel gola Dudkowi” - Dzień Dziecka w Warszawie Kto nie pamięta parad Jerzego Dudka podczas finału Ligi Mistrzów w 2005 r.? Już niedługo, 28 maja, na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej będzie można strzelić gola temu polskiemu bramkarzowi.

Te i inne atrakcje czekają w godz. 10.00-16.00 na młodzież podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka.

W ramach imprezy pod nazwą "Dzień Młodego Kibica" odbędzie się m.in. Finał Turnieju „Gramy o Złotą Piłkę” oraz podsumowanie Ogólnopolskiego Turnieju Sportowego „Gram i Wspieram” organizowanego przez Komendę Główną Policji. Ponadto będzie można obejrzeć mecz z udziałem piłkarzy m.in. J. Dudka, R. Koseckiego, C. Kucharskiego, R. Majdana, prezentację filmu edukacyjnego „Kibic” oraz specjalistyczny sprzęt strażacki i policyjny.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei kibicowania fair-play. Wstęp bezpłatny dla wszystkich przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (w godz. 10.00-13.00) oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych (w godz. 13.00-16.00). Wystarczy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres e-mailowy: dziendziecka@policja.waw.pl do piątku 25 maja.

Wśród zgłoszonych klas zostanie rozlosowana wycieczka na Stadion Narodowy (zaplanowana na wrzesień 2012 r.) oraz wejściówki na mecz Polska – Andora, który odbędzie się 2 czerwca 2012 roku.

Organizatorami obchodów są: Miasto Stołeczne Warszawy, Komenda Stołeczna Policji, Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Kuratorium Oświaty w Warszawie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, Zarząd Transportu Miejskiego m.st. Warszawy, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej Miasta st. Warszawy, Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Straż Miejska m.st. Warszawy, Miejskie Zakłady Autobusowe, Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Załączniki: