null

Szkolenie z zakresu procedur ewakuacji w szkole na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Szkolenie z zakresu procedur ewakuacji w szkole na Woli
Szkolenie z zakresu procedur ewakuacji w szkole na Woli

W dniu 22 listopada 2016 r. w Zespole Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 im. Grażyny Bacewicz przy ulicy Tyszkiewicza 43 odbyło się szkolenie z zakresu procedur ewakuacji.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez Fundację „Sprzymierzeni z Grom”, a  uczestniczyli w nim również przedstawiciele Delegatury BBiZK  w Dzielnicy Wola. W trakcie spotkania omówiono zasady postępowania w sytuacji wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej oraz odtworzono film dotyczący powyższej tematyki.

Szkolenie miało na celu wskazanie, jak należy się zachować w sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu ludzi, w tym przedstawienie zasad alarmowania o zdarzeniu według zasady „uciekaj, schowaj się, nie stawiaj oporu”, tj.:

  1. Ewakuacja uczniów poza teren szkoły, jeżeli jest to możliwe.
  2. Jeżeli ewakuacja nie jest możliwa, należy uczniów odizolować od niebezpieczeństwa przez np.: zamknięcie i zabarykadowanie się w bezpiecznym miejscu. Należy przy tym nie zbliżać się do drzwi i okien.
  3. W przypadku, gdy nie ma możliwości ucieczki ani ukrycia się, nie należy stawiać oporu, nie wolno „zgrywać bohatera”.

Uczestnicząca aktywnie w spotkaniu młodzież podkreślała, że temat zajęć jest ważny, aktualny i należy go jak najczęściej omawiać. Dbałość o bezpieczeństwo, to jedna z ważniejszych czynności, jakiej trzeba uczyć od najmłodszych lat.