null

Teatr na Straży w Bemowskim Centrum Kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Aktorzy stoją na scenie, na miejscu publiczności siedzą dzieci.
Interaktywna sztuka pt.: „Florka, która pogodziła serce z rozumem”. | Autor: BBiZK

W Bemowskim Centrum Kultury przy ul. Górczewskiej 201 we współpracy z dyrekcją placówki i Referatem Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy zorganizowano dwa przedstawienia Teatru na Straży – interaktywnej sztuki pt.: „Florka, która pogodziła serce z rozumem”.

Sztuka ta porusza temat przemocy rówieśniczej, która przynosi wiele problemów uczniom, ale jednocześnie wskazuje sposoby ich rozwiązywania. Interaktywna formuła spektaklu wciąga widzów do bieżącej dyskusji i oceny przedstawionych w poszczególnych epizodach sytuacji.

Teatr na Straży to projekt warszawskich strażników miejskich, którzy sami stworzyli fabułę przedstawienia, scenografię, kostiumy oraz wcielili się w rolę aktorów.

Widownią spektakli, aktywnie uczestniczącą w zabawie, byli uczniowie klas III bemowskich szkół podstawowych. Łącznie dwa przedstawienia obejrzało ok. 400 dzieci, które na zakończenie otrzymały odblaski ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego oraz Urząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

Aktorzy grający na scenie – 1 siedzi przed komputerem, drugi stoi przed nim, a obok siedzi jeszcze 5 aktorów.