Tłumy podczas Dnia Otwartego Miasteczka Ruchu Drogowego w Ursusie

Kolaż 4 zdjęć w różnych ujęciach: dzieci w żółtych kamizelkach odblaskowych i w kaskach wraz z rodzicami słuchają uwag policjanta, wśród dorosłych Policjant w żółtej kamizelce odblaskowej za napisem POLICJA oraz Kierownik Delegatury BBiZK w Dzielnicy Ursus w służbowej zielonej kamizelce odblaskowej z napisem Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.
Zajęcia w Miasteczku Ruchu Drogowego. Fot. BBiZK

W sobotę 11 czerwca podczas Dnia Otwartego Miasteczka Ruchu Drogowego wzięło aktywny udział ponad 100 dzieci.

Były to już ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia Miasteczka Ruchu Drogowego w Ursusie, zorganizowane przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus we współpracy z Delegaturą BBiZK w Dzielnicy Włochy z udziałem Policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Pierwsi chętni do złożenia egzaminu na kartę rowerową pojawili się ponad pół godziny przed planowanym otwarciem Miasteczka. W chwili planowanego rozpoczęcia był spory tłum - w ciągu dnia chętnych przybywało.

Podczas, gdy jedni zdawali egzaminy teoretyczne, inni w tym czasie przygotowywali się do egzaminu praktycznego.

Znamiennym jest fakt, że zdali wszyscy, którzy się uprzednio do egzaminu dobrze przygotowali. Niektórzy przybyli w ramach atrakcji weekendowej w sposób spontaniczny. Ci nie mieli tyle szczęścia – niektórym zabrakło kilku punktów. Jednak przekonali się, że warto jeszcze uzupełnić swoją wiedzę.

Policjant upomniał rodziców, że ich pociechy, które ukończyły już 10 lat, dopóki nie otrzymają karty rowerowej, nie posiadają uprawnień do poruszania na rowerze się po drogach publicznych, w tym również po drogach dla rowerów ani również po chodniku, co dla niektórych rodziców okazało się niemałym zaskoczeniem.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali kamizelki odblaskowe oraz odblaski, zaś ci, którym egzamin się nie powiódł, w celu uzupełnienia swojej wiedzy otrzymali broszurę „Karta rowerowa – Moje pierwsze prawo jazdy” wydaną staraniem Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus.

Młodsi uczestnicy otrzymali kaski, ochraniacze, książeczkę „Kapitan Wyderka” oraz kolorowanki wydane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, worki odblaskowe, okulary przeciwsłoneczne oraz kolorowanki i grę memory, z najważniejszymi miejscami w Ursusie zapewnione przez Urząd Dzielnicy Ursus.

W tym dniu Miasteczko cieszyło się rekordowo dużą frekwencją. Uczestnicy dopytywali o następne spotkania. Dlatego informujemy, że wszystkich chętnych zapraszamy jesienią.

Kolaż 3 zdjęć w różnych ujęciach: tłumy na obiekcie Miasteczka Ruchu Drogowego - dzieci w żółtych kamizelkach odblaskowych oraz w kaskach, dorośli oczekujący w cieniu drzew na ławeczkach, błękitne bezchmurne niebo, piękna pogoda.
Kolaż 5 zdjęć w różnych ujęciach: egzamin praktyczny na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego - pierwszy jedzie policjant, za nim gęsiego grupka dzieci na rowerach, widoczny obiekt: drogi, pasy, znaki drogowe
Kolaż 3 zdjęć: na górnym dziewczynka w upalny dzień w cieniu drzewa leży na trawie i wypełnia rebusy i krzyżówki w broszurze "Kapitan Wyderka", obok leży broszura „Karta rowerowa – Moje pierwsze prawo jazdy” (pierwsze zdjęcie z daleka, na drugim zbliżenie materiałów dydaktycznych) , na trzecim - dolnym grupa dzieci w pomieszczeniu siedzi przy stolikach i przystępuje do egzaminu teoretycznego, na dalszym planie policjant tłumaczy zasady egzaminu; wszyscy w żółtych kamizelkach odblaskowych - policjant z napisem POLICJA na plecach