Trzeba mieć wiedzę i umiejętności, aby być bezpiecznym na rowerze

Zajęcia w
Zajęcia w "Miasteczku ruchu drogowego" w Ursusie

Na terenie szkoły podstawowej Nr 14 Delegatura BBiZK w Ursusie we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie, zorganizowała zabawę dla uczestników „Lata w mieście”.

Dzieci miały możliwość uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w zakresie bezpiecznej jazdy na rowerze. Z dużą uwagą i zainteresowaniem uczestniczyły w pogadance z zakresu bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i pasażerów, następnie miały możliwość doskonalić swoje umiejętności jazdy na rowerze. Umiejętność pozornie łatwa okazała się prawdziwym wyzwaniem podczas jazdy po torze przeszkód, który nie tylko sprawił uczestnikom wiele radości, ale również uświadomił potrzebę ćwiczeń. W dalszej części spotkania dzieci jeździły na trasie „Miasteczka ruchu drogowego” wyposażonego w prawdziwe znaki drogowe.

Na zakończenie Kierownik Zespołu Delegatury BBiZK w Ursusie wręczył uczestnikom zabawy upominki.

Korzystając z okazji, do Miasteczka przybyli również chętni, aby zdać egzamin na kratę rowerową. Egzaminujący pochwalił ich za bardzo dobre przygotowanie. Rodzicie byli bardzo dumni – serdecznie gratulujemy!