Trzynasty Jesienny Bieg VII Ogrodu Jordanowskiego

BBiZK. Trzynasty Jesienny Bieg VII Ogrodu Jordanowskiego.

W dniu 8 października br. Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Praga-Północ wsparła swoim udziałem odbywający się na terenie VII Ogrodu Jordanowskiego – XIII Jesienny Bieg oraz piknik pt. „Budki dla ptaków – Eko Miasto”.

Bieg odbył się w 9 kategoriach wiekowych: od 3 do 103 lat, a na zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne nagrody. Dla uczestników pikniku zostały zorganizowane stanowiska montażowe, przy których młodzi konstruktorzy mogli zaprojektować i własnoręcznie wykonać (z dostępnych materiałów) budki lęgowe dla ptaków. Były stanowiska edukacyjne: przyrodnicze, kulinarne oraz z zakresu bezpieczeństwa publicznego. Na zakończenie pikniku chętni mogli udać się na wycieczkę w teren połączoną z wieszaniem wykonanych budek lęgowych.

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zorganizowała dla dzieci zajęcia edukacyjne o bezpieczeństwie – jak zachowywać się na ulicy, w domu, podczas zabaw na świeżym powietrzu. Były quizy, rebusy i zagadki – za dobre odpowiedzi oraz chęć poszerzania swojej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa, dzieci nagradzane były różnego rodzaju upominkami tematycznymi, przyczyniającymi się do poprawy ich bezpieczeństwa – kamizelkami odblaskowymi, odblaskami na koła rowerowe oraz opaskami odblaskowymi.

Pomimo deszczowej pogody atmosfera na pikniku była rodzinna i radosna. Na stanowisku Delegatury był także słodki poczęstunek, zachęcający nie tylko dzieci, ale również rodziców do rozmowy o bezpieczeństwie – rozdawano ulotki i zachęcano do tematycznych dyskusji.

Trzynasty Jesienny Bieg VII Ogrodu Jordanowskiego. Fot. BBiZK.
Trzynasty Jesienny Bieg VII Ogrodu Jordanowskiego. Fot. BBiZK.