null

Turniej wiedzy " Bezpieczny Przedszkolak" na warszawskim Wilanowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Turniej
Turniej "Bezpieczny Przedszkolak". Fot. BBiZK

W dniu 22 marca br. przy udziale przedstawicieli delegatury BBiZK w Dzielnicy Wilanów w Przedszkolu nr 416 przy ul. Sytej 123 w Warszawie odbył się dzielnicowy turniej pod nazwą „Bezpieczny Przedszkolak”.

W turnieju uczestniczyło pięć grup przedszkolnych, które musiały zmierzyć się z pytaniami i konkurencjami o charakterze profilaktyczno – edukacyjnym. Uczestnicy zabawy, jak również, dopingujące im dzieci w łatwy i przyjemny sposób poszerzyły wiedzę w zakresie przepisów ruchu drogowego. Prezentowane były zasady prawidłowego poruszania się po drodze pieszo lub rowerowym. Dzieci poznały wzory znaków i sygnałów drogowych oraz dowiedziały się, co oznaczają linie ciągłe, przerywane i ukośne malowane na jezdni.

W kolejnej części turnieju, pytania dotyczyły numerów alarmowych oraz sytuacji w których należy powiadomić odpowiednie służby ratunkowe. Dzieci doskonale wiedziały, że numer 112 jest jednolitym numerem alarmowym, którym łatwo go sobie przypomnieć, nawet gdy jest się w sytuacji zagrożenia lub w stresie z powodu niebezpiecznej sytuacji. W trakcie turnieju przedszkolaki uczyły się, jak właściwie przeprowadzić rozmowę telefoniczną z operatorem numeru alarmowego, na co należy zwrócić szczególną uwagę - by niezwłocznie uzyskać oczekiwaną pomoc.

Bardzo ważnym elementem edukacyjnym przy omawianiu właściwych zachowań były wręczone wszystkim stu uczestnikom turnieju, kolorowanki „Bezpieczne dzieci”, a pięciu najlepszych zawodników zostało uhonorowanych nagrodami ufundowanymi przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Turniej "Bezpieczny Przedszkolak". Fot. BBiZK
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Turniej "Bezpieczny Przedszkolak". Fot. BBiZK
Turniej "Bezpieczny Przedszkolak". Fot. BBiZK