null

Uczniowie klasy pierwszej odwiedzili białołęcką Policję

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pracownik Delegatury prezentuje uczniom zebranym na sali odpraw książeczkę edukacyjną „Kapitan Wyderka”, przy nim stoi funkcjonariuszka Policji.
Wizyta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 342 w Komisariacie Policji Warszawa Białołęka. Fot. BBiZK

Pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy w dzielnicy Białołęka wzięli udział w spotkaniu z grupą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 342.

Spotkanie odbyło się w marcu, w Komisariacie Policji Warszawa Białołęka przy ulicy Myśliborskiej na Tarchominie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci. Uczniom przedstawione zostały zasady zachowania się na drodze (jazda rowerkiem, hulajnogą) oraz bezpieczeństwo w lesie i nad wodą. Policjantka omówiła również zasady zachowania się, gdy dziecko pozostało samo w domu oraz wobec osób obcych.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa, m.in. przechodzenia przez jezdnię i jazdy rowerkiem. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wyposażenia służbowego policjanta oraz radiowozu.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od pracownika Delegatury BBiZK kolorowanki „Pomagam bo umiem”, książeczki „Kapitan Wyderka” i gadżety ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Pracownik Delegatury pokazuje uczniom odblaski, obok niego stoi policjantka.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Pracownik Delegatury rozmawia z uczniami na temat bezpieczeństwa dziecka używającego odblaski.