Uczniowie z Bielan w Miasteczku Ruchu Drogowego

W dniu 22 września br. uczniowie z klasy V Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisickiego „Dziadka” zdawali praktyczny egzamin na kartę rowerową w Miasteczku Ruchu Drogowego Straży Miejskiej przy ul. Sołtyka 8/10.

Na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego Straży Miejskiej obowiązują przepisy zgodne z Kodeksem Drogowym. Uczestnicy zajęć muszą stosować się do umieszczonych tam znaków i sygnałów drogowych, ogólnych zasad i przepisów ruchu drogowego oraz poleceń strażnika miejskiego.
Praktyczne przedstawienie swoich umiejętności jazdy na rowerze z zastosowaniem zasad bezpiecznego zachowania na drodze było końcowym etapem starań bielańskich uczniów o kartę rowerową.
Obok nauczycieli uczniom kibicowali także pracownicy bielańskiej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, którzy na zakończenie zajęć w MRD wręczyli wszystkim dzieciom odblaskowe gadżety ufundowane przez BBiZK.