null

Uczymy uczniów bielańskich szkół podstawowych bezpiecznego zachowania

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Uczymy uczniów bielańskich szkół podstawowych bezpiecznego zachowania. Fot. BBiZK
Uczymy uczniów bielańskich szkół podstawowych bezpiecznego zachowania. Fot. BBiZK

Policja oraz Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w ramach akcji „Zima w mieście 2020” uczyli bezpiecznego zachowania uczniów bielańskich szkół podstawowych.

W ramach do akcji „Zima w mieście” w Szkole Podstawowej nr 80 (ul. Aspekt 80), Szkołach Podstawowych nr 53 (ul. Rudzka 6), 247 (ul. Wrzeciono 9) oraz 328 (ul. J. Conrada 6) policjantki z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V oraz pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bielany przeprowadzili zajęcia z najmłodszymi mieszkańcami Bielan.

W trakcie spotkań zrealizowano warsztaty profilaktyczno-edukacyjne, podczas których, poprzez zabawę, uczono dzieci bezpiecznego zachowania. Funkcjonariusze wykorzystując komiks pt. „Kapitan Wyderka” opowiadali dzieciom o swojej pracy, o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły, podczas zabaw w domu i na podwórku oraz przypomnieli najmłodszym numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały policjantów, oglądały filmy i zadawały liczne pytania. Obok wskazówek, jak postępować, policjantki i pracownicy delegatury apelowali do najmłodszych o bezpieczne zachowywanie się, przypominając jak niebezpieczna może być zabawa na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

Tradycyjnie wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymały przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzowego Urzędu m.st. Warszawy upominek - komiks „Kapitan Wyderka”.

Uczymy uczniów bielańskich szkół podstawowych bezpiecznego zachowania. Fot. BBiZK