Ukraińska delegacja w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy

Ukraińska delegacja w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy. Fot. BBiZK

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy odwiedziła delegacja ukraińskich oficerów Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

W dniu 20 marca br. w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy miała miejsce wizyta delegacji ukraińskiej, złożonej z oficerów Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych reprezentowana przez Kierownika Wydziału Zarzadzania Kryzysowego Komendy Głównej  wraz z przedstawicielami Zarządów  Regionalnych z obwodu Rowińskiego, Chmielnickiego, Czernichowskiego, Zaporoskiego, Dniepropietrowskiego oraz Iwanofrankiwskiego.

Celem spotkania było przekazanie stronie ukraińskiej polskich doświadczeń w zakresie zarządzania kryzysowego, współpracy ze strażą pożarną i budowy Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy.

Podczas spotkania objaśniono m.in. zasady współpracy Samorządów z Państwową oraz Ochotniczą Strażą Pożarną, a także przedstawiono zakres ich współfinansowania ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Należy podkreślić, że w latach w latach 1999 - 2018 warszawski samorząd dofinansował Komendę Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy kwotą około 170 milionów złotych, a Ochotnicze Straże Pożarne kwotą około 11 milionów złotych.