Uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Wesołej

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Wesołej
A. Podgrudna

W dniu 11 lutego 2015 r. został oddany do użytku nowy Komisariat Policji w Dzielnicy Wesoła. Pozwoli to znacznie podwyższyć komfort pracy policjantów oraz zapewni odpowiednie warunki do przyjmowania mieszkańców.

W uroczystości wzięli udział m.in.: sekretarz stanu, zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Deskur, Komendant Stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki, posłanka na Sejm Ligia Krajewska, Burmistrz Dzielnicy Edward Kłos oraz Zastępca prezydenta m.st. Warszawy Jacek Wojciechowicz.

To dla dzielnicy wielki dzień. Pamiętam, kiedy w komisariacie czynnym do godz. 16.00 pracowało zaledwie czterech funkcjonariuszy, dlatego też tym bardziej gratuluję władzom lokalnym, że tyle się zmieniło na lepsze i jest to jedna z najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy. Od lat wspieramy finansowo Komendę Stołeczną Policji. Dzięki Waszym działaniom mieszkańcy czują się bezpiecznie  – dodał prezydent Wojciechowicz.

Ponadto symbolicznie przekazano kluczyki do samochodu policyjnego zakupionego w ubiegłym roku, wspófinasowanego ze środków Miasta.

Potrzeba budowy nowego obiektu w miejsce dotychczasowego Komisariatu Policji w Dzielnicy Wesoła pojawiła się przed czterema laty. Miał na to wpływ systematyczny wzrost liczby ludności zamieszkującej ten teren. Decyzja o budowie nowego komisariatu była również podyktowana złym stanem technicznym dotychczasowego obiektu. Inicjatywa została pozytywnie zaopiniowana przez władze samorządowe. W 2011 roku zostało podpisane przez Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy porozumienie w sprawie przekazania Policji środków finansowych, stanowiących dochody własne m.st. Warszawy, z przeznaczeniem na wykonanie dokumentacji projektowej nowego budynku komisariatu w Wesołej.  Zadanie realizowane było przez Komendę Stołeczną Policji w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych dotyczącego standaryzacji obiektów służbowych Policji.