Utrudnienia w związku ze zgromadzeniami publicznymi

W dniach 11 - 14 września br., na terenie m.st. Warszawy odbędzie się siedemnaście marszowych i stacjonarnych zgromadzeń publicznych zwołanych przez KK NSZZ „Solidarność”, OPZZ, Forum Związków Zawodowych, NSZZ Rolników Indywidualnych, Kluby Gazety Polskiej oraz osoby prywatne.

W środę, 11 września w godzinach południowych, 6 zgromadzeń, każdy z udziałem około 2 500 osób przejdzie sprzed budynków ministerstw: skarbu państwa, pracy i polityki społecznej, transportu, gospodarki, zdrowia, spraw wewnętrznych i sprawiedliwości przez centrum miasta udając się pod Sejm RP.

Od 11 do 14 września non stop pod budynkiem Sejmu będzie odbywać się stacjonarne zgromadzenie publiczne zwołane przez KK NSZZ Solidarność.

W dniu 11 września organizatorzy deklarują łącznie udział około 20 000 osób.

W czwartek, 12 września, w godz. 11.30-14.00 zgromadzenie zwołane przed Ministerstwem Edukacji z udziałem około 2 000 osób przejdzie Al. Szucha i Al. Ujazdowskimi przed Sejm RP, gdzie dołączy do stacjonarnego zgromadzenia przeprowadzanego przez NSZZ Solidarność.

W piątek, 13 września, w godz. 17.00-20.00 jedno ze zgromadzeń zwołanych przez osobę prywatną przejdzie sprzed Sejmu RP przez pl. Trzech Krzyży pod Pałac Prezydencki.

W sobotę, 14 września br., 4 zgromadzenia przejdą trasami: od ronda Dmowskiego do ronda de Gaulle’a (Kluby Gazety Polskiej), od Placu Defilad do ronda de Gaulle’a (OPZZ), od Stadionu Narodowego do ronda de Gaulle’a (Forum Związków Zawodowych), a także od Sejmu RP do ronda de Gaulle’a (KK NSZZ Solidarność). Po połączeniu wszystkich czterech zgromadzeń przejdą one Traktem Królewskim do pl. Zamkowego. Kolejne zgromadzenia zwołane przez osoby prywatne przejdą: od pl. Bankowego przez ul. Marszałkowską do Krakowskiego Przedmieścia oraz sprzed budynku Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przez ul. Nowogrodzka i Bracką do ronda de Gaulle’a.

Organizatorzy przewidują, że w zwołanych przez nich w dniu 14 września demonstracjach weźmie udział łącznie do 100 tysięcy osób.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Z uwagi na dużą liczbę zgromadzeń publicznych komunikacja zbiorowa w dniach 11 - 14 września br. kierowana będzie na trasy objazdowe. Informacje o zmianach będą umieszczane na www.ztm.waw.pl

Parkingi dla autokarów z demonstrantami

Mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami w związku z czasowymi parkingami dla autokarów wyznaczonymi w pasach drogi:

11 września będzie to:

• rejon ul. Bonifraterskiej, pomiędzy ul. Konwiktorską i ul. Długą,
  • rejon ul. Batorego na wysokości MSW,
  • rejon Al. Jerozolimskich na wysokości Muzeum Narodowego.

Po opuszczeniu pojazdów przez demonstrantów, puste autokary będą sukcesywnie przemieszczały się na miejsce postoju w rejon hali Torwar, ul. Gagarina, Chałubińskiego, Al. Solidarności i Sobieskiego.

14 września – autokary z demonstrantami będą podjeżdżały w rejon:

• Stadionu Narodowego,
  • ul. Emilii Plater przy Pałacu Kultury i Nauki i ul. Chałubińskiego/Al. Solidarności,
  • w rejon hali Torwar, ul. Gagarina, Czerniakowską i Sobieskiego.

W związku z dużą liczbą zgromadzeń, które przemieszczać się będą ulicami miasta należy liczyć się z bardzo poważnymi utrudnieniami w zakresie komunikacyjnym, zarówno 11 jak i 14 września.