null

W oku kamery miejskiego monitoringu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W oku kamery miejskiego monitoringu Fot. BBiZK
W oku kamery miejskiego monitoringu Fot. BBiZK

Operatorzy z Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu, przez całą dobę czuwają, aby mieszkańcy Warszawy mogli być bezpieczni. Czasami są w stanie zapobiec niebezpiecznemu zdarzeniu, kiedy indziej reagują, gdy coś już się wydarzy. Zawsze jednak są gotowi służyć pomocą.

Na Placu Szembeka operator monitoringu miejskiego zaobserwował mężczyznę, który leżał na chodniku obok ławki. O zaistniałej sytuacji została powiadomiona Straż Miejska. W trakcie oczekiwania na przyjazd patrolu, kilka osób podniosło mężczyznę na ławkę. Na miejsce przybył patrol Straży, który bezzwłocznie podjął reanimację leżącego mężczyzny. Po krótkiej chwili przybyła na miejsce również karetka pogotowia.

W międzyczasie operator monitoringu miejskiego, zauważył jak jeden z mężczyzn, który pomagał położyć mężczyznę na ławkę, podniósł z chodnika portfel, który wypadł z tylnej kieszeni leżącego. Przejrzał portfel i zabierając go ze sobą oddalił się z miejsca zdarzenia. Operator monitoringu miejskiego ponownie zawiadomił Straż Miejską o zaobserwowanej sytuacji. Strażnicy znaleźli u mężczyzny skradziony portfel. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do KRP VII.

Kilka dni później, o godzinie 00:04 przy ulicy Połczyńskiej na przystanku autobusowym operator monitoringu miejskiego zauważył osobę nieletnią stojącą naprzeciwko kiosku. Odpowiadała ona rysopisowi przekazanemu przez KP Bemowo. O zaistniałym fakcie została powiadomiona Policja.

Do czasu przybycia na miejsce patrolu, operator cały czas obserwował młodą osobę. Okazało się, że jest to osoba poszukiwana.