null

W oku kamery miejskiego monitoringu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W oku kamery miejskiego monitoringu Fot. BBiZK
W oku kamery miejskiego monitoringu Fot. BBiZK

Operatorzy z Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu, przez całą dobę czuwają, aby mieszkańcy Warszawy mogli być bezpieczni. Czasami są w stanie zapobiec niebezpiecznemu zdarzeniu, kiedy indziej reagują, gdy coś już się wydarzy. Zawsze jednak są gotowi służyć pomocą.

2 czerwca br. o godzinie 20:33 operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę wspinającego się po ścianie hotelu Marriott. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny i Służba Dyżurna Miasta. Mężczyzna wspiął się na sam szczyt po czym został zatrzymany przez patrol policji i doprowadzony do KRP.

Kilka dni później o godzinie 1:12 na Placu Szembeka operator monitoringu miejskiego zaobserwował mężczyznę mierzącego z przedmiotu, który przypominał karabin z lunetą, do przejeżdżających samochodów. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany przez patrol policji.

Następnego poranka o godzinie 6:42 przy Alejach Jerozolimskich operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch mężczyzn siedzących na ławce spożywających biały proszek. Podczas interwencji policji jeden z mężczyzn zaczął się oddalać z miejsca zdarzenia, został zatrzymany. Po chwili drugi z mężczyzn rzucił się do ucieczki-  on także został zatrzymany. Jak się później okazało jeden z mężczyzn był poszukiwany.