null

W oku kamery miejskiego monitoringu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W oku kamery miejskiego monitoringu Fot. BBiZK
W oku kamery miejskiego monitoringu Fot. BBiZK

Operatorzy z Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu, przez całą dobę czuwają, aby mieszkańcy Warszawy mogli być bezpieczni. Czasami są w stanie zapobiec niebezpiecznemu zdarzeniu, kiedy indziej reagują, gdy coś już się wydarzy. Zawsze jednak są gotowi służyć pomocą.

Na początku lipca br. o godzinie 12:04 przy Placu Szembeka operator monitoringu miejskiego zauważył cztery młode osoby dewastujące rowery miejskie. Z uzyskanych informacji od operatora Veturilo wynikało, że rowery powinny znajdować  się w stacjach, a osoby posiadały je nielegalnie. O zdarzeniu została poinformowana Straż Miejska. Wezwany na miejsce patrol zatrzymał uczestników zdarzenia wraz z rowerami.

 Kilka dni później 13 lipca, o godzinie 1:10 przy ulicy Światowida operator monitoringu miejskiego zaobserwował dwie młode osoby jak podchodzą do autobusu N01 i malują sprayem po przedniej szybie, po czym uciekają przeskakując przez ogrodzenie. Informacje o zdarzeniu zostały przekazane niezwłocznie oficerowi dyżurnemu Policji.

Następnego dnia o godzinie 1:30 na przystanku Rembielińska 02 operator monitoringu miejskiego zauważył cztery osoby zażywające prawdopodobnie narkotyki, w postaci białego proszku. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny Policji.

To tylko kilka wybranych przykładów interwencji. Operatorzy ZOSM-u każdego dnia zgłaszają dziesiątki takich lub podobnych incydentów do odpowiednich instytucji. Wszystko po to, aby w mieście było bezpiecznie. Nawet, gdy w pobliżu nie ma funkcjonariuszy Policji czy Straży Miejskiej.