null

W oku kamery miejskiego monitoringu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W oku kamery miejskiego monitoringu Fot. BBiZK
W oku kamery miejskiego monitoringu Fot. BBiZK

Operatorzy z Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu, przez całą dobę czuwają, aby mieszkańcy Warszawy mogli być bezpieczni. Czasami są w stanie zapobiec niebezpiecznemu zdarzeniu, kiedy indziej reagują, gdy coś już się wydarzy. Zawsze jednak są gotowi służyć pomocą.

W dn. 21 listopada 2019 r. o godz. 00:10 w okolicach pomnika Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa jeden z mieszkańców spożywający piwo w towarzystwie kolegi, wpadł na pomysł, aby wyrwać tabliczkę „posprzątaj po swoim psie”. Następnie schował ją do plecaka, wsiadł do autobusu linii N37 i odjechał w kierunku Ursynowa. Sprawa została zgłoszona operatorowi Policji, który niezwłocznie wysłał patrol. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę na ul. Wałbrzyskiej 21. Sprawca został przewieziony do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych.

W tym samym czasie miało miejsce inne zdarzenie. Operator zauważył jak dwóch mężczyzn odłączyło się od grupy osób i położyło się na żywopłot usytuowany w pasie zieleni przy torach tramwajowych na ul. Słowackiego. Następnie zaczęli spacerować po torach. Sprawę zgłoszono operatorowi Straży Miejskiej, a wysłany patrol odnalazł sprawców zdarzenia.

Dwóch kolejnych mężczyzn, 24 listopada 2019 r. o godz. 03:15 przy skrzyżowaniu ul. Dzieci Warszawy i ul. Poczty Gdańskiej zaczęło przenosić barierki ochronne robót drogowych, blokując tym samym drugi pas jezdni. O zdarzeniu został poinformowany oficer dyżurny komisariatu w Ursusie, który wysłał na miejsce zdarzenia patrol Policji. Zablokowany pas jezdni został przywrócony dla ruchu pojazdów.

Operatorzy ZOSM-u każdego dnia zgłaszają dziesiątki podobnych incydentów. Wszystko po to, aby w mieście było bezpiecznie, nawet gdy w pobliżu nie ma funkcjonariuszy Policji czy Straży Miejskiej m.st. Warszawy.