null

W Wawrze przedszkolaki uczą się jak dbać o swoje bezpieczeństwo

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na sali przedszkolnej wyraźnie dominują jesienne dekoracje. Na niebieskim dywanie w pomarańczowe sowy siedzą dzieci z grupy przedszkolnej. Maluchy mają kolorowe bluzki i bluzy na długi rękaw oraz długie spodnie. Dzieci w skupieniu słuchają kobiety, która stoi przed nimi. Kobieta na krótkie, ciemne włosy i okulary. Na twarzy ma maseczkę ochronną. Ubrana jest w granatową sukienkę. Pod stopami ma rozłożoną makietę w formie przejścia dla pieszych. W lewej dłoni trzyma worek w jaskrawym, zielonym kolorze. W prawej, uniesionej dłoni, trzyma żółtą zawieszkę odblaskową w kształcie uśmiechniętego pieska.

Przyszłość naszych dzieci w dużej mierze zależy od tego, czego nauczymy je w młodym wieku. Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wspólnie ze służbami mundurowymi troszczy się o edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa, fundamentalnej potrzeby każdego człowieka.

We wtorek, 12 października w ramach tej współpracy policjantki z Komisariatu Policji Warszawa Wawer razem z pracownikiem Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wawer odwiedziły dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 216 „Klonowego Liścia” przy ul. Wolnej 36/38.

Nawet najlepsza opieka dorosłych nie wystarczy, by zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo. Jeśli dzieci same nie będą wiedziały, jakie zachowania są ryzykowne, nie będą w stanie uchronić się przed różnymi zagrożeniami.

Treścią rozmów w czasie zajęć z przedszkolakami było wyjaśnienie im, czym jest bezpieczeństwo i kto powinien o nie dbać. Dzieci wiele dowiedziały się o pracy policjanta i nauczyły się go rozpoznawać. Maluchy poznały również zasady poruszania się pieszo po drogach. Zaciekawione były rozmową o prawidłowym zachowaniu podczas jazdy samochodem. Przedszkolaki były wyjątkowo zaangażowane w wydarzenie, włączały się do rozmów i z ochotą wykonywały proponowane im zadania.

Nagrodą za aktywny udział w zajęciach były zawieszki odblaskowe zakupione dla maluchów przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Dodatkowo dyrekcja szkoły otrzymała 30 kamizelek odblaskowych, bardzo przydatnych podczas wyjść poza teren szkoły.

W sali przedszkolnej odbywają się zajęcia z Policjantkami o tematyce bezpieczeństwa. Na dywanie siedzi grupa dzieci. Dzieci ubrane są w kolorowe ubrania. Maluchy zwrócone są w kierunku Policjantki o rudych włosach związanych w kucyk z tyłu głowy, ubranej w granatowy mundur. Dziewczyna trzyma w ręku sygnalizator drogowy, pokazuje na nim światło w kolorze czerwonym. Pod nogami Policjantki rozłożona jest makieta w formie przejścia dla pieszych, pomalowana w biało-czarne pasy. Obok stoi Policjantka o jasnych włosach. Policjantki mają na twarzy czarne maseczki ochronne.