null

Wakacyjna edukacja mokotowskich dzieci

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wakacyjna edukacja. Fot. BBiZK
Wakacyjna edukacja. Fot. BBiZK

Zajęcia profilaktyczne dla najmłodszych uczestników „Lata w Mieście 2018” na Mokotowie.

Z inicjatywy przedstawicieli Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Mokotów, Rady Osiedla Służewiec Południowy oraz funkcjonariuszy Komendy Rejonowej Policji Warszawa II, w Przedszkolu Nr 244 „Niegocińskie Skrzaty„ przy ul. Niegocińskiej 9, odbyło się spotkanie dla najmłodszych uczestników „Lata w Mieście 2018”.

Policjantki przybliżyły sposoby spędzania wolnego czasu i odpoczynku w domu oraz podczas pieszych wycieczek do lasu i w góry. Podczas spotkania, omówiono właściwe sposoby powiadamiania służb ratunkowych w nagłych przypadkach oraz przekazywania informacji na numer alarmowy 112. Co dziecko powinno wiedzieć, co zrobić i jak się zachować, gdy się zgubi? Najważniejszym jest niepopadanie w panikę – radziły policjantki, odnalezienie punktów orientacyjnych i charakterystycznych w miejscu w którym obecnie się znajdujemy, powiadomienie telefoniczne odpowiednich służb oraz pozostanie na miejscu do przybycia pomocy.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały światełka odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. W przedsięwzięciu udział wzięło ok. 80 dzieci .

Wakacyjna edukacja. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Wakacyjna edukacja. Fot. BBiZK
Wakacyjna edukacja. Fot. BBiZK