null

Wakacyjne spotkanie z ochockimi seniorami

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jak ustrzec się przed oszustami, jak zabezpieczyć mieszkanie przed wakacyjnym wyjazdem oraz jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania?

W dniu 3 lipca br. na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Rakowiec” odbyło się spotkanie z seniorami z Ochoty, w którym udział wzięli nadkomisarz Mariusz Idźkowski - Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa III, Krystyna Bednarska-Górka – Kierownik Zespołu Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ochota oraz przedstawiciele Wydziału Centrum Zarządzania Kryzysowego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. 

Podczas spotkania Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa III przekazał wiedzę, jak uchronić się przed zagrożeniami, w tym szczególnie przed oszustami i złodziejami. Opowiedział o sposobach oszukiwania osób starszych przez nieznajomych podających się za wnuczka, fachowca czy pracownika pomocy społecznej. Podpowiedział jak zabezpieczyć swoje mieszkanie przed wakacyjnymi złodziejami, jak uniknąć kradzieży w miejscach publicznych, czy jak obronić się podczas napadu. Ta wiedza przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa osób starszych i kształtowania właściwych postaw w kontaktach z nieznajomymi.

W dalszej części przedstawiciele Biura zaprezentowali najprostsze zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz udzielili instrukcji, jak skutecznie wzywać służby ratownicze do zaistniałych zdarzeń.

Seniorom wręczono opracowany w BBiZK „Poradnik postępowania w sytuacji zagrożeń”. Spotkanie zakończyła dyskusja na temat negatywnych zjawisk na Ochocie, poczucia bezpieczeństwa seniorów i ich oczekiwań w  tym zakresie.

Zobacz galerię (3 zdjęć)