null

Warszawski monitoring

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Warszawski monitoring Fot. M. Fuhrmann
Warszawski monitoring Fot. M. Fuhrmann

Zakład Obsługi Systemu Monitoringu zapewnia całodobowy nadzór miejsc szczególnie niebezpiecznych w stolicy. Informacja o zaobserwowanych zdarzeniach przekazywana jest do Policji i Straży Miejskiej, które podejmują odpowiednie działania.

W styczniu 2018 r., ogółem ujawniono 474 zdarzenia, które zostały przekazane do:

Policji – 293,

Straży Miejskiej m.st. Warszawy – 155,

innych służb (np.: Centrum Zarządzania Kryzysowego, Służby Celnej, itp.) – 26.

 

Operatorzy warszawskiego monitoringu miejskiego zaobserwowali i zgłosili m.in.:

-   kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu (operator w centrum oglądowym na Targówku zauważył osoby spożywające alkohol przy samochodzie).
W wyniku podjętej interwencji nie doszło do kierowania pojazdem, a kierowca został zatrzymany;

-   zdarzenia o charakterze chuligańskim w tym niszczenie mienia (dekoracji świątecznych, wiaty przystankowej MZA). W wyniku podjętych czynności wandale zostali zatrzymaniu i odpowiedzą za niszczenie mienia;

-   zauważona została sprzeczka kobiety i mężczyzny będących pod wpływem alkoholu, doszło do awantury, a mężczyzna   próbował uderzyć   kobietę oraz inne osoby znajdujące się na przystanku. W innym przypadku była to bójka grupy 15 osób w pobliżu lokalu rozrywkowego. Natychmiastowa reakcja oraz szybka interwencja zapobiegły dalszemu rozwojowi zdarzeń.

-   włamanie do samochodu (sprawcę przekazano oficerowi dyżurnemu Policji, a złodziej został zatrzymany na gorącym uczynku przez wysłany w to miejsce patrol).