null

Warszawskie ulice dla biegaczy - możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Drukuj otwiera się w nowej karcie

25 marca, blisko 14 tysięcy zawodników 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego zmierzy się z ponad 20-kilometrową trasą, przebiegającą przez malownicze zakątki stolicy. W trakcie imprezy występować będą czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.

W tym roku start 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego będzie miał miejsce przy ulicy Konwiktorskiej, zaś meta przy Multimedialnym Parku Fontann. Biegacze wystartują o godzinie 10.00. Kilka minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach inwalidzkich z napędem ręcznym.

Trasa biegu przebiegać będzie przez najpiękniejsze i charakterystyczne miejsca stolicy. Uczestnicy zwiedzą prawobrzeżną Warszawę, przekroczą dwa mosty – Gdański i Świętokrzyski, a także będą mogli podziwiać Stare Miasto z pespektywy Wybrzeża Gdańskiego. Z mapą oraz filmem z przejazdu trasą biegu można zapoznać się tutaj.

Urozmaicona trasa to również duża gratka dla kibiców, którzy będą mogli dopingować swoich bliskich i znajomych w aż 25 punktach kibicowania. Tam czekać będą na nich zespoły i orkiestry muzyczne, cheerleaderki, a także przedstawiciele partnerów biegu. Więcej informacji o strefach dla kibiców tutaj.

Podobnie jak w latach ubiegłych zmaganiom towarzyszyć będą targi Sport & Fitness Wiosna. Tuż przy biurze zawodów (Stadion PGE Narodowy, al. Ks. J. Poniatowskiego 1) wystawione zostaną stoiska z bogatą ofertą producentów sprzętu sportowego, odżywek i gadżetów biegowych. Z pełnym programem zawodów można zapoznać się tutaj.

Więcej informacji na stronie: www.pzupolmaratonwarszawski.com  

13. PZU Półmaraton Warszawski objęty został honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy.

Zmiany w ruchu drogowym

Bieg uliczny to także zmiany w ruchu drogowym. Meta biegu znajdzie się na Wybrzeżu Gdańskim – w związku z tym już od soboty, 24 marca od godz. 12.00 wyłączony z ruchu będzie prawy pas jezdni prowadzącej w kierunku Mokotowa na odcinku od ul. Wenedów do Grodzkiej (z utrzymaniem ruchu na ul. R. Sanguszki). Natomiast od godz. 22.00 całkowicie zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia Wisłostrady prowadząca w kierunku Mokotowa na odcinku od ul. Z. Krasińskiego do Grodzkiej. Przywrócenie ruchu będzie odbywać się stopniowo – w niedzielę do godz. 16.00 wznowiony zostanie ruch na dwóch pasach, do godz. 17.00 również na trzecim. Bieg rozpocznie się natomiast na ul. Konwiktorskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Bonifraterską. Ze względu na montaż i demontaż sceny w niedzielę od godz. 5.00 do godz. 14.00 planowane jest zamknięcie dla ruchu ulic Konwiktorskiej i R. Sanguszki na odcinku od ul. Wybrzeże Gdańskie do Bonifraterskiej. 

Uczestnicy 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego wystartują o godz. 10.00 z ul. Konwiktorskiej. Wraz z przemieszczaniem się biegaczy sukcesywnie będą wyłączane z ruchu kolejne ulice na trasie biegu: Konwiktorska – Muranowska – gen. W. Andersa i A. Mickiewicza (w godz. 9.30 – 10.50 zamknięte jezdnie w kierunku Żoliborza, w kierunku przeciwnym utrzymany ruch na odcinku pomiędzy pl. T.W. Wilsona a ul. gen. J. Zajączka) – pl. T.W. Wilsona – Z. Krasińskiego (w godz. 9.36 – 11.12 zamknięta jezdnia w kierunku Wisłostrady) – Wybrzeże Gdyńskie i Wybrzeże Gdańskie (jezdnia w kierunku Mokotowa zamknięta od godz. 22.00 w sobotę) – R. Krajewskiego – J. Jeziorańskiego – Zakroczymska – Szymanowska – Z. Słomińskiego – Most Gdański i S. Starzyńskiego (jezdnie w kierunku Pragi zamknięte w godz. 9.47 – 11.49) – Namysłowska – Ratuszowa – Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie (zamknięcie w godz. 9.58 – 12.37) – S. Okrzei – Jagiellońska – J. Zamoyskiego – Sokola – Wybrzeże Szczecińskie – Most Świętokrzyski (jezdnia w kierunku Pragi zamknięta w godz. 10.08 – 12.44) – Tamka – Z. Herberta (zamknięcie w godz. 10.12 – 12.55, utrzymanie ruchu w kierunku północnym od ul. Ludnej do ul. Czerwonego Krzyża) – Rozbrat – Górnośląska – J. Hoene-Wrońskiego – al. T. Hopfera – Agrykola – Szwoleżerów – Czerniakowska, Solec i Wioślarska (w godz. 10.21 – 13.39 jezdnia prowadząca w kierunku Mokotowa zwężona; dla samochodów przejezdny jeden pas) – Wybrzeże Kościuszkowskie i Wybrzeże Gdańskie (jezdnia w kierunku Mokotowa).

Ponadto, w dniach 23-26 marca wyłączona z parkowania będzie ul. Boleść pomiędzy Wybrzeżem Gdańskim a Rybaki. Natomiast w dniach 24-25 marca na ulicach R. Sanguszki i Konwiktorskiej na odcinku od Wisłostrady do ul. Bonifraterskiej oraz na Wójtowskiej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24).