null

Warsztaty dla seniorów na Ochocie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Warsztaty dla seniorów na Ochocie Fot. BBiZK
Warsztaty dla seniorów na Ochocie Fot. BBiZK

Jak rozpoznać oszusta? W jaki sposób ustrzec się przed włamaniem? Jakie zagrożenia czyhają na współczesnego seniora? To zagadnienia, które były tematem spotkania w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przy ul. Białobrzeskiej.

W ramach akcji „Babciu…bądź ostrożna” przypomniano seniorom metody wyłudzania przez oszustów pieniędzy „na wnuczka”, „na policjanta” w oparciu o przypadki, które odnotowano na terenie m.st. Warszawy. Wiedza w tym zakresie pomaga osobom starszym unikać niebezpiecznych sytuacji oraz prawidłowo reagować w sytuacji zagrożenia.

Policjantka z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III omówiła prawidłowe zachowania w rejonie przejścia dla pieszych, korzystania z komunikacji miejskiej oraz konieczności noszenia po zmroku elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają widoczność pieszego uczestnika ruchu drogowego. Podczas spotkania edukacyjnego przypomniano zasady dotyczące ochrony przed włamaniami do mieszkań m.in. o konieczności zamykania okien na czas nieobecności w mieszkaniu o tzw. „instytucji sąsiada”, którego warto powiadomić w przypadku wyjazdu na kilka dni, celem zwiększenia czujności na niecodzienne sytuacje.

Przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przedstawił zebranym zasady postępowania w przypadku utraty dokumentu tożsamości np. dowodu osobistego oraz poinformował o konieczności zgłaszania tego faktu na Policji lub w najbliższej placówce banku, aby uniemożliwić oszustom wyłudzenie kredytu przy ich użyciu.

Na zakończenie prelekcji wręczono wszystkim uczestnikom materiały informacyjne pn. „CO ZGŁOSIĆ? GDZIE DZWONIĆ?”, elementy odblaskowe oraz zakładki do książek przekazane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Warsztaty przygotowali i przeprowadzili przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ochota oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

Warsztaty dla seniorów na Ochocie Fot. BBiZK
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Warsztaty dla seniorów na Ochocie Fot. BBiZK
Warsztaty dla seniorów na Ochocie Fot. BBiZK